Pikkuiset joulut 22.11.2019!

22.10.2019

Lämpimästi tervetuloa kuulemaan mielenkiintoisia tarinoita seuran syksyn reissusta ja viettämään yhteistä aikaa gemmomielisessä seurassa. Muistellaan läpi reissun käyntikohteet ja tutustutaan yhdessä kuvamateriaaliin kohteista pienessä joulutunnelmassa.

Tapahtumapaikkana on ravintola Oivan kabinetti Kalliossa perjantaina 22.11.2019. Seura on varannut Pikkuisiin jouluihin Oivan kabinetin.

Nautimme yhdessä Tapasbuffan – kustannukset per osallistuja on 19,50€ Maksu tulee suorittaa etukäteen seuran tilille: FI73 2089 3800 0276 03, viestiin info Pikkujoulut ja osallistujan/osallistujien nimet. Juomat vapaavalintaiset ja jokaisen itse ostettavissa tiskiltä omien toiveiden mukaisesti.

Ilmoittaudu mukaan linkin kautta pian, paikkoja on rajoitetusti.

https://forms.gle/iZqBBfsmNTzEiKG67

Buffet menu:
Oivan leipää ja levitettä
Vhersalaattia ja vadelmavinegretteä (G, M, V)
Manchego-rypälesalaatti (G, L) (myös vegaaninen vaihtoehto saatavilla)
Yrttioliiveja (G, M, V)
Marinoituja herkkusieniä (G, M, V)
Oivan valkosipulikurkkua (G, M, V)
***
Chorizomakkaraa ja korianteripestoa (G, M)
Kananrintaa savupaprikakastikkeessa (M) (myös vegaaninen vaihtoehto saatavilla)
Valkosipulipottuja ja valkosipulimajoneesia (G, M, V)

Julkaistu kategoriaan: Uutiset